Ostatnie artykułyLosowe zdjęcieNewsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na stronie musisz się wcześniej zarejestrować.

Ankieta

Jak myślisz, strona jest interesująca?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Odwiedzin:

Powitanie

Hmm... często bywa, że tematyka strony rodzi się przypadkowo. Tak było i w moim przypadku. Kilka a w zasadzie już kilkanaście lat wstecz podczas jednodniowych wypadów rowerowych po okolicach pięknego miasta Wrocław :) ów pomysł wpadł mi do głowy. No i tak trwa do dziś z pewnymi niewielkimi zmianami.
Jeśli coś zainteresuje Ciebie - mam taką nadzieję :) będzie to znaczyć, że warto było...
Zapytasz pewnie a co tutaj znajdę? W skrócie:

W dziale Artykuły polecam wspominki z wojska, interesujący artukuł z tematyki rachunku prawdopodobieństwa oraz historia i dzień dzisiejszy obozu pracy AL Fünfteichen - dziś Miłoszyce.

Kilka interesujących tras rowerowych w okolicach Jelcza oraz Oławy.
Galerie - tu znajdziecie zdjęcia z powyżej opisanych wypadów rowerowych i górskich.

Ponadto niewielki zbiór widokówek/pocztówek (przed i powojennych) - zapraszam do przeglądania.
Jeśli widzisz błąd, nieścisłość czy po prostu chcesz do mnie napisać (z tego ostatniego będę bardzo zadowolony) - pisz śmiało.

Ostatnio wzbogaciłem stronę o opisy górskich wycieczek po Sudetach i Karpatach.Ostatnio dodane w galerii

Lato w Karkonoszach

Sierpień w KarkonoszachTego roku mamy wyjątkowo upalne lato ale w Sudetach tego się nie odczuwa i bardzo dobrze. Niedzielna wycieczka z Piechowic przez Śnieżne Kotły, Labską boudę, Krakonosova snidane, Vosecką boudę do Szklarskiej Poręby. Taka wyglądała trasa ostatniego wypadu w Karkonosze. Trasa: ~31 km/9h.

Czerwcowy wypad na Babią Górę

Czerwiec na BGMoże osiem miesięcy upłynęło od ostatniej wizyty na Królewej Beskidów i znów zachciało mi się tam jechać. No cóż Babia Góra jak stała tak stoi, no może tym razem pogoda nie tak idealna i widoczność była przeciętna. Nie ważne każda chwila spędzona z dala od zgiełku dużego miasta to dobrze spędzony czas :)

Piękna zima tej wiosny w Karkonoszach

Wiosna-Zima w KarkonoszachPierwszy wiosenny weekend tego roku zdecydowanie przypominał środek zimy niż wiosnę. W Karkonoszach sporo śniegu i o ile nie nastąpi gwałtowne ocieplenie śnieg poleży jeszcze kilka tygodni. Zobaczymy. Wypad z Kowar przez Przełęcz Okraj, Skalny Stół, Jelenkę, Śnieżkę, Lucni Boudę, Słonecznik do Karpacza Górnego. Trasa 27km/8h.

Zima w Tatrach

Bystra w styczniuW tym roku niestety nie trafiłem z pogodą - chmury, zawieje mało śniegu tak można w skrócie podsumować tydzień w Tatrach. Słońca jak na lekarstwo :( Trzeba więc planować powtórkę o ile pogoda się poprawi. Tymaczasem kilka widoczków gdy 'coś było widać' ;)

Jesienna wycieczka na królową Beskidów

Babia Góra jesieniąTego roku ciepła i słoneczna jesień to rzadkość pogodowa ;) niestety przypomniała sobie dość późno wszak to połowa października... Ale nie ma co biadolić tylko korzystać z tego co jest. Wycieczkę w Masyw Babiej Góry można zaliczyć to udanych. Plan zrealizowany. Trasa (28km/9h): Zawoja Mosorne - Kiczorka - Przełęcz Lipnicka - Babia Góra - Schronisko na Markowych Szczawianach - Zawoja Czatoża - Zawoja Widły.

Tbilisi + Kaukaz czyli urlop w prawdziwych górach

GruzjaZapraszam do małej galerii z wakacyjnego wypadu do Gruzji. Bardzo dobry kierunek na urlop. Ciekawy kraj z pogranicza Europy i Azji no i prawdziwe góry. Koniecznie trzeba go zobaczyć, zachęcam. Ja już nie mogę doczekać się powtórki :D

Trawersem na Śnieżkę

Dolina ŁomniczkiPiękna pogoda w górach to dobra 'okazja' na kolejny wypad w Karkonosze. Krótka wycieczka na Królową Sudetów z Kowar przez Dolinę Maliny, Skalny Stół, Jelenkę, Trawers i Doliną Łomniczki do Karpacza. Trasa krótka na 7-8h. Korzystajcie z uroków lata bo nie będzie trwać wiecznie :) A długie i bardzo upalne dni to niestety 'epizod' w naszej szerokości geograficznej... :(

Piękny początek lata czyli

Przełęcz pod ChłopkiemWypad na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Plany jak to plany były nieco bardziej ambitne ale skończyło się na jednodniowym wypadzie na 'Chłopka'. Jak to mówią 'starzy' górale co się odwlecze to nie uciecze ;)
A w górach widać, że wakacje się rozpoczęły. 'Turystów' nad Morskim Okiem bez liku...
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,702,259 unikalne wizyty