Ostatnie artykułyLosowe zdjęcieNewsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na stronie musisz się wcześniej zarejestrować.

Ankieta

Jak myślisz, strona jest interesująca?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Odwiedzin:

Powitanie

Hmm... często bywa, że tematyka strony rodzi się przypadkowo. Tak było i w moim przypadku. Kilka a w zasadzie już kilkanaście lat wstecz podczas jednodniowych wypadów rowerowych po okolicach pięknego miasta Wrocław :) ów pomysł wpadł mi do głowy. No i tak trwa do dziś z pewnymi niewielkimi zmianami.
Jeśli coś zainteresuje Ciebie - mam taką nadzieję :) będzie to znaczyć, że warto było...
Zapytasz pewnie a co tutaj znajdę? W skrócie:

W dziale Artykuły polecam wspominki z wojska, interesujący artukuł z tematyki rachunku prawdopodobieństwa oraz historia i dzień dzisiejszy obozu pracy AL Fünfteichen - dziś Miłoszyce.

Kilka interesujących tras rowerowych w okolicach Jelcza oraz Oławy.
Galerie - tu znajdziecie zdjęcia z powyżej opisanych wypadów rowerowych i górskich.

Ponadto niewielki zbiór widokówek/pocztówek (przed i powojennych) - zapraszam do przeglądania.
Jeśli widzisz błąd, nieścisłość czy po prostu chcesz do mnie napisać (z tego ostatniego będę bardzo zadowolony) - pisz śmiało.

Ostatnio wzbogaciłem stronę o opisy górskich wycieczek po Sudetach i Karpatach.Ostatnio dodane w galerii

Wrzesień w Karpatach Fogaraskich

Karpaty FogaraskieOstatnio coś pusto na stronie no to może wspomnienie lata czyli mała galeria z wrześniowego wypadu w Karpaty Rumuńskie. Jeśli chodzi o góry jest czego pozazdrościć. Rumunia to piękny i górzysty kraj dla miłośników górskich trekkingów jak znalazł :)

Marzec w Tatrach

Zima w DPSPOstatnio nie mam szczęścia do pogody w Tatrach, tak naprawdę trafił się tylko jeden dzień z przepiękną aurą umożliwiającą wycieczkę w góry. Z drugiej strony mogło i nie być tego dnia. Zatem należy się cieszyć. Wybór nie był łatwy ale padło na Kozi Wierch. Zima w górach jest piękna pod warunkiem, że jest 'lampa' pogodowa :)

Turcja i Iran

Ararat & DamavandSierpniowa wyprawa na jedne z najłatwiejszych wulkanów jakie można zdobyć o ile oczywiście pogoda dopisze. Tak Ararat i Damavand to wulkany, ten ostatni chyba nawet czynny. O ile w akcji na Ararat (tuż przed wierzchołkiem) raki mogą się przydać tak na irański Damavand można wejść w niskich butach trekkingowych...

Wyprawa w Andy

Ekwadorczyli lecimy na równik i zdobywamy ekwadorskie wulkany. Ameryka Południowa i Andy to zupełnie inny świat. Inne góry, mieszkańcy i jakże oddmienny klimat. Aż trudno sobie wyobrazić, że można tak spokojnie i beztrosko żyć. Gdzie ten stres i pogoń za pieniądzem jak w Europie? Dzień za dniem a aura za oknem praktycznie ta sama...

Kazbek, Elbrus oraz Czeget czyli...

Gruzja - KazbekZdobywamy dwa pięciotysięczniki oraz trzyipółtysięcznik. Urlop nie w górach to urlop stracony ;) Aby tak się nie stało trzeba było gdzieś wyruszyć. Kaukaz to piękne i wysokie góry w sam raz na przełom sierpnia i września.

Tatry Zachodnie

Zapadne TatryNa długi weekend sierpniowy zaplanowałm wyjad w Tatry Zachodnie a dokładniej w grupę Rohaczy, Banówkę, Baraniec oraz okoliczne dolinki. Już dobrych kilka lat tam nie byłem także wreszcie nadszedł czas na przypomnienienie. Wkrótce galeria z kilkudniowego wypadu w te rejony.

Lato w Karkonoszach

Sierpień w KarkonoszachTego roku mamy wyjątkowo upalne lato ale w Sudetach tego się nie odczuwa i bardzo dobrze. Niedzielna wycieczka z Piechowic przez Śnieżne Kotły, Labską boudę, Krakonosova snidane, Vosecką boudę do Szklarskiej Poręby. Taka wyglądała trasa ostatniego wypadu w Karkonosze. Trasa: ~31 km/9h.

Czerwcowy wypad na Babią Górę

Czerwiec na BGMoże osiem miesięcy upłynęło od ostatniej wizyty na Królewej Beskidów i znów zachciało mi się tam jechać. No cóż Babia Góra jak stała tak stoi, no może tym razem pogoda nie tak idealna i widoczność była przeciętna. Nie ważne każda chwila spędzona z dala od zgiełku dużego miasta to dobrze spędzony czas :)
Wygenerowano w sekund: 0.08
3,297,639 unikalne wizyty