Ostatnie artykułyLosowe zdjęcieNewsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na stronie musisz się wcześniej zarejestrować.

Ankieta

Jak myślisz, strona jest interesująca?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Odwiedzin:

Piękna zima tej wiosny w Tatrach...

ZawratCzyli kolejny weekendowy wypad w Tatry. Przełom marca i kwietnia okazał się bardzo słoneczny i ciepły więc po raz kolejny odwiedziłem Tatry tym razem w 'poszukiwaniu' wiosny ;) Nietrudno zgadnąć wiosny poza temperaturą nie widać. Za to sceneria iście zimowa i wcale mnie to nie smuci. Prawdziwa wiosna być może zawita w Tatry Wysokie najszybciej w maju bo śniegu w górach jest pod dostatkiem.

Styczeń w Tatrach czyli...

Zima w TatrachZimowy wypad na Kościelec, Rysy i Giewont.
Ostatni weekend stycznia zapowiadał się bardzo optymistycznie pogodowo także szybko podjąłem decyzję by skorzystać z uroków zimy w Tatrach. I nie zawiodłem się, bo "lampa świeciła" praktycznie przez cały dzień, niewielki (dwucyfrowy w porywach) mrozik to idealne warunki na zimowe wędrówki po pięknych o tej porze roku Tatrach.

Jesień/Zima w Karkonoszach

Grudzień w KarkonoszachW kalendarzu wciąż mamy jesień a w Sudety Zachodnie zagościła zima. Zrobiło się biało, mroźno i 'tradycyjnie' zostanie na cztery miesiące. Śniegu w górach dużo nie ma za to widoczność była doskonała. Zapraszam do krótkiej galerii z ostatniego wypadu w Karkonosze. Wycieczka z Kowar przez przez Czoło, Skalny Stół, Jelenkę, Śnieżkę, Słonecznik do Karpacza Górnego (Wang). Pogoda idealna, meteo.pl nie zawiodło jeśli chodzi o prognozę ;)

Weekend w Tatrach Słowackich

Staroleśna DolinaPiękny wrzesień mamy tego lata a to dobry pretekst na kolejne odwiedziny tatrzańskich ścieżek ;)
Tym razem zrobiłem pętle ze Smokovca przez Polski Grzebień, Małą Wysoką, Rohatkę, Zbójnicką Chatę, Czerwoną Ławkę, Terinkę do Chaty Zamkovskego. Pogoda sprzyjała więc i turystów w górach jak w lipcu i sierpniu po polskiej stronie Tatr a to znaczyło tyle, że cudem udało mi się dostać ostatnie wolne miejsce na poddaszu schroniska Zamkovskego... Wnioski wyciągnięte.

Dolomity + via ferraty

Dolomity z EternyNie będę oryginalny trochę mi smutno, że u nas w kraju choć w miniaturce nie ma takich krajobrazów, gór jak na Półwyspie Apenińskim... Apeniny, Alpy a wśród nich perełka czyli Dolomity, do których jadę z uśmiechem a wracam z łezką w oczach ;) Góry dla wszystkich... miłośników górskich trekkingów, via ferrat czy klasycznej wspinaczki każdy coś tu znajdzie dla siebie. Koniec sierpnia początek września idealna pora, w przeciwieństwa do...

Tatry (orlimi) turniami wciąż stoją

Tatry turniami stojąNic się nie zmieniło po ostatnim wypadzie w Tatry, jak stały turniami tak stoją ;)
Prognozy pogody na weekend sierpniowy były mało obiecujące dlatego wybrałem najlepszy dzień z trzech możliwych - wycieczka skończyła się na jednodniowym wypadzie na Orlą Perć. Plus takiego wariantu taki, że trzeba wyjść stosunkowo wcześnie (ja z Kuźnic wyszedłem o 5.50) a to daje duże szanse, że tłumów na trasie jeszcze nie będzie i w miarę szybko i bez przestojów...

Na Śnieżnik z Lądka Zdrój II (Deja vu)

Lato w MSJuż rok minął kiedy ostatni raz byłem na Śnieżniku, a to dobry pretekst na przypomnienie czerwonego szlaku z Lądka Zdrój przez Czarną Górę i Żmijowiec na króla 'Schnee Gebirge'.
Uwaga informacje o długości przejścia podawane na mapa-turystyczna.pl są mocne zawyżone, proponuje osobiście to sprawdzić. W moim przypadku wyniosło 5h i 10' od wyjścia z Lądka Zdrój kiedy stanąłem na Śnieżniku.

Wycieczka w Góry Bystrzyckie

Dolina GórnejGóry Bystrzyckie chyba tylko z nazwy przypominają góry ;) dobre gdy podogoda jest "średnia" - typowo górskich widoczków raczej tam nie doświadczycie może za wyjątkiem okolic Jagodnej. No ale trzeba co jakiś czas przypomnieć sobie także i te okolice. Trasa dość długa z jedynym praktycznie podejściem na Przełęcz Spalona a dalej płasko praktycznie aż do końca czyli Schorniska Pod Muflonem. W górach pełnia lata, zwierzyny w lasach pod...
Wygenerowano w sekund: 0.06
3,297,543 unikalne wizyty