Ostatnie artykuły



Losowe zdjęcie



Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na stronie musisz się wcześniej zarejestrować.

Ankieta

Jak myślisz, strona jest interesująca?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Odwiedzin:

Tbilisi + Kaukaz czyli urlop w prawdziwych górach

GruzjaZapraszam do małej galerii z wakacyjnego wypadu do Gruzji. Bardzo dobry kierunek na urlop. Ciekawy kraj z pogranicza Europy i Azji no i prawdziwe góry. Koniecznie trzeba go zobaczyć, zachęcam. Ja już nie mogę doczekać się powtórki :D

Trawersem na Śnieżkę

Dolina ŁomniczkiPiękna pogoda w górach to dobra 'okazja' na kolejny wypad w Karkonosze. Krótka wycieczka na Królową Sudetów z Kowar przez Dolinę Maliny, Skalny Stół, Jelenkę, Trawers i Doliną Łomniczki do Karpacza. Trasa krótka na 7-8h. Korzystajcie z uroków lata bo nie będzie trwać wiecznie :) A długie i bardzo upalne dni to niestety 'epizod' w naszej szerokości geograficznej... :(

Piękny początek lata czyli

Przełęcz pod ChłopkiemWypad na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Plany jak to plany były nieco bardziej ambitne ale skończyło się na jednodniowym wypadzie na 'Chłopka'. Jak to mówią 'starzy' górale co się odwlecze to nie uciecze ;)
A w górach widać, że wakacje się rozpoczęły. 'Turystów' nad Morskim Okiem bez liku...

Szlakiem 'dwóch wież widokowych' ;)

ŻmijowiecSą turyści, którzy preferują szybkie i krótkie wycieczki aby zbytnio się nie natrudzić a ja odwrotnie... Skoro zdecydowałem się poświęcić czas na wycieczkę w góry to warto ten czas wykorzystać maksymalnie ile się da zatem planuję trasę aby się nie nudzić po drodzę i sprawdzić czy dany wariant w ciągu jednego dnia jest możliwy czy nie. Tak było i tym razem. Miałem 11 godzinne widełki czasowe (ostatni transport odjeżdża nieco po 20) więc odświeżyłem trasę ze Stronia Śląskiego przez...

Ferraty nad Jeziorem Garda

JGardaAktywny weekend majowy nad Jeziorem Garda, zaowocował tym oto newsem i krótką galerią z wyjazdu ;) Miejsce doskonałe do uprawiania różnorodnych sportów. Poza górami do wyboru mamy regaty, canyoning, rowery górskie, wspinaczkę i można jeszcze wymieniać... a jeśli chodzi o ferraty dla których tam pojechałem to mają tę zaletę, że są krótkie (choć i wyjątki się zdarzają jak choćby Che Guevara) i bardziej dostępne o tej porze roku, kiedy śnieg w wyższych partiach jest prawie po pas ;)

Piękna zima tej wiosny w Tatrach...

ZawratCzyli kolejny weekendowy wypad w Tatry. Przełom marca i kwietnia okazał się bardzo słoneczny i ciepły więc po raz kolejny odwiedziłem Tatry tym razem w 'poszukiwaniu' wiosny ;) Nietrudno zgadnąć wiosny poza temperaturą nie widać. Za to sceneria iście zimowa i wcale mnie to nie smuci. Prawdziwa wiosna być może zawita w Tatry Wysokie najszybciej w maju bo śniegu w górach jest pod dostatkiem.

Styczeń w Tatrach czyli...

Zima w TatrachZimowy wypad na Kościelec, Rysy i Giewont.
Ostatni weekend stycznia zapowiadał się bardzo optymistycznie pogodowo także szybko podjąłem decyzję by skorzystać z uroków zimy w Tatrach. I nie zawiodłem się, bo "lampa świeciła" praktycznie przez cały dzień, niewielki (dwucyfrowy w porywach) mrozik to idealne warunki na zimowe wędrówki po pięknych o tej porze roku Tatrach.

Jesień/Zima w Karkonoszach

Grudzień w KarkonoszachW kalendarzu wciąż mamy jesień a w Sudety Zachodnie zagościła zima. Zrobiło się biało, mroźno i 'tradycyjnie' zostanie na cztery miesiące. Śniegu w górach dużo nie ma za to widoczność była doskonała. Zapraszam do krótkiej galerii z ostatniego wypadu w Karkonosze. Wycieczka z Kowar przez przez Czoło, Skalny Stół, Jelenkę, Śnieżkę, Słonecznik do Karpacza Górnego (Wang). Pogoda idealna, meteo.pl nie zawiodło jeśli chodzi o prognozę ;)
Wygenerowano w sekund: 0.06
2,040,110 unikalne wizyty