Ostatnie artykułyLosowe zdjęcieNewsletter

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach na stronie musisz się wcześniej zarejestrować.

Ankieta

Jak myślisz, strona jest interesująca?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Odwiedzin:

Piękna zima tej wiosny w Karkonoszach

Wiosna-Zima w KarkonoszachPierwszy wiosenny weekend tego roku zdecydowanie przypominał środek zimy niż wiosnę. W Karkonoszach sporo śniegu i o ile nie nastąpi gwałtowne ocieplenie śnieg poleży jeszcze kilka tygodni. Zobaczymy. Wypad z Kowar przez Przełęcz Okraj, Skalny Stół, Jelenkę, Śnieżkę, Lucni Boudę, Słonecznik do Karpacza Górnego. Trasa 27km/8h.

Zima w Tatrach

Bystra w styczniuW tym roku niestety nie trafiłem z pogodą - chmury, zawieje mało śniegu tak można w skrócie podsumować tydzień w Tatrach. Słońca jak na lekarstwo :( Trzeba więc planować powtórkę o ile pogoda się poprawi. Tymaczasem kilka widoczków gdy 'coś było widać' ;)

Jesienna wycieczka na królową Beskidów

Babia Góra jesieniąTego roku ciepła i słoneczna jesień to rzadkość pogodowa ;) niestety przypomniała sobie dość późno wszak to połowa października... Ale nie ma co biadolić tylko korzystać z tego co jest. Wycieczkę w Masyw Babiej Góry można zaliczyć to udanych. Plan zrealizowany. Trasa (28km/9h): Zawoja Mosorne - Kiczorka - Przełęcz Lipnicka - Babia Góra - Schronisko na Markowych Szczawianach - Zawoja Czatoża - Zawoja Widły.

Tbilisi + Kaukaz czyli urlop w prawdziwych górach

GruzjaZapraszam do małej galerii z wakacyjnego wypadu do Gruzji. Bardzo dobry kierunek na urlop. Ciekawy kraj z pogranicza Europy i Azji no i prawdziwe góry. Koniecznie trzeba go zobaczyć, zachęcam. Ja już nie mogę doczekać się powtórki :D

Trawersem na Śnieżkę

Dolina ŁomniczkiPiękna pogoda w górach to dobra 'okazja' na kolejny wypad w Karkonosze. Krótka wycieczka na Królową Sudetów z Kowar przez Dolinę Maliny, Skalny Stół, Jelenkę, Trawers i Doliną Łomniczki do Karpacza. Trasa krótka na 7-8h. Korzystajcie z uroków lata bo nie będzie trwać wiecznie :) A długie i bardzo upalne dni to niestety 'epizod' w naszej szerokości geograficznej... :(

Piękny początek lata czyli

Przełęcz pod ChłopkiemWypad na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Plany jak to plany były nieco bardziej ambitne ale skończyło się na jednodniowym wypadzie na 'Chłopka'. Jak to mówią 'starzy' górale co się odwlecze to nie uciecze ;)
A w górach widać, że wakacje się rozpoczęły. 'Turystów' nad Morskim Okiem bez liku...

Szlakiem 'dwóch wież widokowych' ;)

ŻmijowiecSą turyści, którzy preferują szybkie i krótkie wycieczki aby zbytnio się nie natrudzić a ja odwrotnie... Skoro zdecydowałem się poświęcić czas na wycieczkę w góry to warto ten czas wykorzystać maksymalnie ile się da zatem planuję trasę aby się nie nudzić po drodzę i sprawdzić czy dany wariant w ciągu jednego dnia jest możliwy czy nie. Tak było i tym razem. Miałem 11 godzinne widełki czasowe (ostatni transport odjeżdża nieco po 20) więc odświeżyłem trasę ze Stronia Śląskiego przez...

Ferraty nad Jeziorem Garda

JGardaAktywny weekend majowy nad Jeziorem Garda, zaowocował tym oto newsem i krótką galerią z wyjazdu ;) Miejsce doskonałe do uprawiania różnorodnych sportów. Poza górami do wyboru mamy regaty, canyoning, rowery górskie, wspinaczkę i można jeszcze wymieniać... a jeśli chodzi o ferraty dla których tam pojechałem to mają tę zaletę, że są krótkie (choć i wyjątki się zdarzają jak choćby Che Guevara) i bardziej dostępne o tej porze roku, kiedy śnieg w wyższych partiach jest prawie po pas ;)
Wygenerowano w sekund: 0.09
3,297,602 unikalne wizyty